Kupno samochodu to jeden z najważniejszych zakupów, jakich możesz dokonać. Niezależnie od tego, czy kupujesz nowy, czy używany samochód, przed podjęciem jakichkolwiek decyzji należy przeprowadzić rozeznanie. Jednym z kroków, które należy wykonać przed dokonaniem zakupu, jest sprawdzenie numeru VIN i historii wypadków pojazdu.

Istnieje wiele sposobów, aby dowiedzieć się, czy samochód uległ wypadkowi, czy też został zezłomowany przez poprzedniego właściciela. Możesz poprosić o inspekcję w autoryzowanym warsztacie, skorzystać z usługi takiej jak Carfax lub skorzystać z naszej wyszukiwarki, aby dowiedzieć się, czy zarejestrowano jakieś wypadki.

Kupno samochodu nie jest łatwe. Jest wiele rzeczy do rozważenia przed dokonaniem zakupu. Od typu samochodu, przez markę i model, po cenę, stan i nie tylko. Jednym z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem samochodu, jest to, czy posiada on świadectwo wypadku lub przegląd. Jeśli kupujesz samochód bez zaświadczenia o zdarzeniu lub bez kontroli, być może kupujesz pojazd, który miał wypadek lub był naprawiony po nim. Możesz w końcu zapłacić więcej za naprawy, niż gdybyś kupił go z certyfikatem kontroli.

W tym artykule omówimy jakie samochody można kupić bez dowodu wypadku i na czym one polegają, a także jakie samochody wymagają przeglądów i dlaczego są one tak ważne przy zakupie nowego pojazdu.